Menu Close

Respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Mes skirtingi ir ypatingi, bet mes kartu“

Balandžio 22 d. Kretingos Dvaro muziejaus Baltojoje salėje, išpuoštoje ypatingai gražiomis gėlėmis, kurios simbolizuoja mūsų vaikus, vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Mes skirtingi ir ypatingi, bet mes kartu“.

Konferenciją organizavo – Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bendruomenė, kuri susitelkė šiam gražiam ir prasmingam renginiui. Konferencijos tikslas – dalintis gerąja darbo patirtimi, idėjomis bei praktinėmis įžvalgomis apie ypatingų mokinių ugdymą ir pasirengimą įtraukiajam ugdymui.

Mūsų svečiai atvyko iš įvairių Lietuvos kampelių – Klaipėdos, Kretingos, Vilniaus, Panevėžio, Šilutės, Kauno, Telšių ir kt. Susirinkusių žmonių gausa tik patvirtina, kad konferencija reikalinga ne tik pedagogams, bet ir visai bendruomenei. Mus visus vienija siekis plėtoti atsakingą požiūrį į vaikų ugdymą ir kartu ieškoti sprendimų, padėsiančių tobulinti ugdymo procesą.

Konferencijoje pranešimus skaitė 14 pranešėjų iš Kretingos, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Pranešėjai dalijosi sėkmingomis ugdymo praktikomis, paveikiomis strategijomis, siekiant kurti pamokas, atitinkančias laikmečio iššūkius. Taip pat savo mintimis apie sėkmes ir iššūkius pasidalijo mūsų mokyklos autistiško mokinio mama Asta.

Konferenciją pradėjo Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės ugdytinė Patricija Stankutė ir padainavo dainelę ,,Zyzia uodas“. Ji šiemet su šia daina dalyvavo dainų dainelėje ir pelnė daug žiūrovų simpatijų.

Savo patirtimi ir įžvalgomis dalijosi Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja, ugdymo mokslų magistrė (specialiojo ir inkliuzinio ugdymo koordinavimas) Vaidota Vaišienė, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos direktorė Ieva Rukšienė, konferenciją apibendrino ir pranešimą skaitė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos direktorius, Edukologijos mokslų daktaras Kęstutis Trakšelys.

Tariame nuoširdžius padėkos žodžius visiems prisidėjusiems prie konferencijos organizavimo ir meninių kolektyvų vadovams Rūtai, Jolantai, Ingridui už vaikų parengimą muzikiniams meniniams pasirodymams, kurie labai pagyvino ir praturtino mūsų konferenciją.

Konferencijos organizatorės Edita Strikienė, Regina Songailienė, Gintarė Urbonienė