Menu Close

Pirmieji žingsniai knygos link

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.”

Astrida Lindgren

Minėdami Tarptautinę vaikų knygos dieną, „Žiedelių“ gr. vaikai klausėsi H. K. Anderseno pasakos „Coliukė“, stengdamiesi pajausti, emociškai atliepti ir leisti kilti vaizdiniams. Išklausytą kūrinį susiejo su ekranizacija. Vartydami, tyrinėdami knygeles vaikai pradėjo suprasti rašto reikšmę: garsus siejo su raidėmis, žodžiuose atpažino pavienes raides. Patyrė „skaitymo“ džiaugsmą. Klausydami draugų, mokytojo pasakojimo ir skaitymo, stengėsi sukaupti dėmesį, išgirsti, suprasti turinį ir atsakyti į klausimus. Kartu su spec. pedagoge Aurelija ir logopede Airida dalyvavo (ne) Žiniukų akademijoje, kurios metu vaikai susipažino su abėcėle ir žaidė raidžių žaidimus. Didžiausią įspūdį paliko apsilankymas miesto M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vaikų literatūros skyriuje. Vaikus pasitiko „VILKAS“, kuris „iškrito“ iš knygos ir paprašė padėti sugrįžti atgal į knygelę. Po pažinties su vaikų bibliotekėle, vaikai iš laikraščių kūrė vilko portretą.

Galime tikėtis, kad skaitymas leis užsimegzti vaiko skaitymo įpročiams ir jis taps nuolatiniu knygos draugu.

Parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Asta Sabaliauskienė